Henkilöstö

Vastaanottomme tavoitteena on tarjota sinulle korkealaatuista suunterveydenhoitoa ilman pelkoa. Toivotamme sinut lämpimästi tervetulleeksi klinikallemme. Olemme sitoutuneet tekemään kaikkemme että hoitokäyntisi sujuisi mahdollisimman miellyttävästi.

Henkilökunta

 

Hammaslääkärit

Katariina Ahonen

0445455002
Katariina@hammashuippu.fi

Hoidan mielelläni kaikenikäsiä potilaita ja pelkopotilaat ovat lähellä sydäntäni. Teen perushammashoitoja, sekä myös erikoisosaamista vaativaa hammashoitoa.

Erityisosaamisenani on suukirurgia ja teen laajasti kaikkea, perinteisistä hampaan poistoista aina implantti ja mikrokirurgiaan asti. Lisäksi olen jatkokouluttautunut botuliinipistoksiin, joita käytän mm. purennallisten kiputilojen ja migreenin hoitoon.

Marko Ahonen

0445455002
Marko@hammashuippu.fi

Kliinisenä erityisosaamisenani on uudella digitaalitekniikalla toteutetut keraamiset paikat, purennan kuntoutukset, kalvo-oikominen ja esteettinen hammashoito.

Jatkokoulutan muita hammaslääkäreitä oman koulutusyrityksen kautta yli 200 tuntia vuodessa Suomessa ja ympäri maailmaa.

Tykkään lisäksi tehdä perushammashoitoa ja hoitaa särkypotilaita.

Riikka Vikstedt
Riikka@hammashuippu.fi

Teen monipuolista kokonaishammashoitoa. Erityisen kiinnostunut olen juurihoidoista. Hoidan mielelläni särky- ja pelkopotilaita. Hoidan myös lapsipotilaita.

 

Ossi Vuola
Ossi@hammashuippu.fi

Laajasti monipuolista hammashoitoa. Erityiskiinnostus on tällä hetkellä kirurgiaan, jota olen tehnyt laajasti kunta- ja yksityispuolella.

Petri Venhomaa
Petri@hammashuippu.fi

Laaja-alaiset yleishammaslääkärin palvelut mm. esteettinen hoito, paikkaushoito, keraamiset paikat, kruunut, sillat, ienhoidot, juurihoidot, kirurgia ja implanttihoidot

Raita Pohjola
Raita@hammashuippu.fi

Teen monipuolisesti perushammashoitoa. Olen erityisesti kiinnostunut särky- ja pelkopotilaiden hoidosta. Pyrin hoitotilanteessa rentoon, rauhalliseen ja potilasta kuuntelevaan tunnelmaan.

 

 

Suuhygienistit

Mira Neste
Mira@hammashuippu.fi

Suuhygienistin palvelut ja hampaiden valkaisut

 

 

Hammashoitajat

Heidi Piispanen
Info@hammashuippu.fi

Marjo Seppänen
Info@hammashuippu.fi

                  

Sari Hiittu
Info@hammashuippu.fi

                          

Laura Auvinen
Info@hammashuippu.fi

Vastaanottohenkilökunta

                 

Reetta Hartikainen
Toimisto@hammashuippu.fi

Elina Vataja
Info@hammashuippu.fi